Giriş   
Zaman: 20 Tem 2024 23:55
 
Hukuk
Ana sayfa
Yenilikler
Hukuk programları
İçtihatlar
Hukuk sembolleri
Hukuki veritabanları
Linkler
  HUKUKİ VERİTABANLARI   
  Program  Seçin:   
 
 Adli Yargı Hakim ve Savcılarınıda Kapsayan Taşra Rehberi Programı
 Bu versiyonla:
*27.10.2009 tarihli Kura kararnamesi eklendi.
*18.01.2010 tarihli Yargıtay Üye seçimi eklendi.
*28.07.2010 tarihli Kura Kararnamesi eklendi.
*YMB.nin 421-Temmuz 2009,425-Ağustos 2009, 428-Eylül-Ekim 2009, 439-Kasım 2009, 432-Aralık 2009, 436 Ocak 2010, 438-Şubat 2010, 443-Mart 2010, 446-Nisan-2010,450-Mayis2010 ayrılanlar taşındı.

*16.08.2010 tarihli Yaz Kararnamesi eklendi.
*Ayrılanlar tablosundaki verilerin gizlenmesi sağlandı.

Yeni versiyonu kurmak için kurulum yapmaya gerek yoktur.Winzip ile dosyaları geçici bir klasöre çıkarın.
Oluşan TasraRehber klasörünü kopyala yapıştır yöntemiyle D:sürücüsüne yapıştırın.
D:\TasraRehber\TasraRehber.exe programına sağ tıklayıp masa üstünde kısayol oluşturunuz.Programı çalıştırabilirsiniz.UYAP nedeniyle Sınırlı Kullanıcı yetkisine sahip bilgisayarlarda program kapanırken oluşan yazma hatası giderilmiş, yine aynı nedenle programı kurulum dosyası ile (*.msi) ile setup etmenin mümkün olmaması ihtimali nedeniyle kurulum dosyaları *.cablı olarak verilmemiştir.

Yeni versiyonu kurmadan önce eski versiyondaki Tanıdıkları, Aycel Noları Taşra Rehberi Programı ile yedekleyin,(Kişiler Tablosunda Dosya-Yedekle ile) Yeni versiyonu kurduktan sonra yedekten alınız.

Programın diğer özellikleri:

Mahaller tablosunda Metin Ara bölümüne;
-İstanbul'un ilçe, mahalle adları yazıldığında Yargı Alanını öğrenebilirsiniz.

-Kişiler Tablosunda Metin Ara bölümüne;
-Kişinin adını veya soyadını yazarak bu kişileri listeleyebilirsiniz(sadece soyadını hatırlıyor veya adını hatırlıyorsanız).
-0505 den sonraki numarayı yazarak telefonun kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.
-Kararname tarihini yazarak bu kararnameye kimlerin girdiğini listeleyebilirsiniz.(gg.aa.yyyy formatında).
-adalet.org yazarak bu siteye üye 675 kişiyi listeleyebilirsiniz.

Bu programı yüklemek için üye olmanız gerekmektedir.
   
Versiyon: 0.8a  
Güncelleme Tarihi: 30.8.2010 
Veritabanı:  Ms Access (ms jet) 
Yazar: Nihat Yorgancı 
Boyut: 2126 KB.
Yükle: tasrarehber.zipYükle 
Hit:  63665 
   
 Yorum Yaz-Göster(89) Eklenme T: 22.9.2004  Nihat Yorgancı
 Kabahatler Programı
 Yeniden Değerlendirme Oranını kullanarak Kabahatler ve özel yasalardaki İdari Para Cezalarını hesaplayan Kabahatler Programı.

Programda 2005 ve 2006 Yıllarının miktarları bulunmaktadır.2918 sayılı yasadaki ceza miktarları için hafif hapis ve para cezaları için fazlaca araştırma yapılmamıştır.Bu miktarların doğruluğunu kontrol ediniz.
   
Versiyon: 0.1  
Güncelleme Tarihi: 16.6.2006 
Veritabanı:  text db 
Yazar: Nihat Yorgancı 
Boyut: 585 KB.
Yükle: kabahatler.zipYükle 
Hit:  4724 
   
 Yorum Yaz-Göster(0) Eklenme T: 16.6.2006  Nihat Yorgancı
 ilamat Programı
 C. Savcılıklarında ilamatların takip edilmesi, çeşitli kriterlere
göre aranması, hükümlü kimlik bilgilerinin tutulması,
ilam bilgilerine göre müddetname hesaplanmasını sağlayan, yazışmaları kolaylaştıran, sonuçları Ms worde ve Ms Excele veren, İlamat prorgramı

Bu versiyonla 255 adet Ms. Word şablonu oluşturma özelliği getirilmiştir. Eğer daha önce versiyon 0.3 kullanıyorsanız programla birlikte gelen ilamatver0_3to0_4 programını kullanarak eski program tablosundaki bilgileri yeni versiyonun tablosuna aktarabilirsiniz.
   
Versiyon: 0.4  
Güncelleme Tarihi: 17.4.2004 
Veritabanı:  Ms.Access (msjet), MySQL 
Yazar: Nihat Yorgancı 
Boyut: 1830 KB.
Yükle: ilamat.zipYükle 
Hit:  3751 
   
 Yorum Yaz-Göster(1) Eklenme T: 17.4.2004  Nihat Yorgancı
 Daimi Arama Programı
 Cumhuriyet Savcılıklarında Daimi aramaya alınan hazırlıkların takip edilmesi, çeşitli kriterlere göre sıralanması, aranması, Kolluğa Ms Word aracılığıyla Müzekkere yazılmasını, otomatik Daimi Arama ve Takipsizlik Kararı yazılmasın sağlayan Daimi Arama Programı.

Versiyon 0.4c ile
* Karara Çıkan Hazırlıkları Kararlar formuna taşıma imkanı getirilmiştir.Önceki versiyonda silmek gerekiyordu.

* Hem derdest, hem karara çıkan evraklar için istatistiki bilgiler alma imkanı getirilmiştir.Kullanılan SQL komutları alt pencerede gösterilmiştir.Bu komutları üst pencereye kopyala-yapıştır yöntemiyle ekleyip, değişiklik yaparak kullanabilirsiniz.

* Ayarlar formunda Karakollar,kolluk, suçlar,C.Savcıları için daha kolay kullanım kolaylığı getirilmiştir.Bu ayarları değiştirirken dikkatli olun.Ana forum bunların karşılığı olan sayıları tutar.Örneğin Ayarlardan Hırsızlık suçunu Dolandırıcılık yaptığınızda Ana forumdaki tüm hazırlıklarda Hırsızlık suçları Dolandırıcılık olur.Ayarları bir defa ayarlayın ve değiştirme yapmayınız.

* Takipsizlik veya müzekkere yazarken istenirse veritabanında otamatik değişiklik yapma imkanı getirilmiştir.Örneğin Takipsizlik yazarken derdest hazırlık otamatik kararlar forumuna taşınır.

* Müzekkere tarihlerini tutan ayrı bir tablo oluşturulmuştur.Kolluktan cevap geldiğinde o soruşturmanın eski müzekkere tarihleri artık bir işe yaramayacağından otamatik silinecektir.

* Yedekleme seçeneğini sadece Accesden MYSQL ye veri aktarmada kullanın.En güzel yedekleme *.mdb tablo dosyasını başka bir dizine kopyalamaktır.

* Versiyon 0.3 ile uyumlu olması için bir dönüştürücü program ve versiyon 0.3 deki suçları gruplayarak kaydeden bir program Daimi Arama programının kurulduğu klasörde bulunmaktadır.Tablolarda değişiklik yapıldığı için dönüştürmeden sonra Suçları yeniden girmeniz gerekiyor veya suçları gruplayan programın oluşturduğu *.suc isimli dosyayı Ayarlar-Suç Ayarlarından Yedekten Kayıt Al seçeneği ile versiyon 0.4 e ekleyebilirsiniz.

* Programın yardım bölümünü zaman yokluğundan bu yazılanlar hariç güncelleyemedim.UYAP programları artık adliyelerde kullanılmaya başladığına göre belki de bu programı hiç bir zaman kullanmayacaksınız.Hataların giderilmesi hariç bu programın yeni versiyonunu yazmayı da düşünmüyorum.
   
Versiyon: 0.4c  
Güncelleme Tarihi: 9.6.2006 
Veritabanı:  Ms Access (msJet), MySql 
Yazar: Nihat Yorgancı 
Boyut: 1746 KB.
Yükle: daimiarama.zipYükle 
Hit:  4425 
   
 Yorum Yaz-Göster(5) Eklenme T: 9.4.2004  Nihat Yorgancı
 Kanun maddelerini bulmanızı sağlayan Kavramlar Programı
 1564 adet Ceza hukukuna ilişkin hukuki kavramları veritabanında
tutan, aradığınız kavramın hangi kanun, yönetmelik vs.de olduğunu
bulmanızı sağlayan Hukuki kavramlar Programı.
Bu programla gelen veritabanındaki hukuki terimler için Murat
Başman'ın maddesel sözlüklü Temel Ceza Kanunları ve ilgili mevzuat isimli kitabından yararlanılmıştır.
Sayın Murat Başman'a Teşekkürlerimi sunuyorum.
program windows 2000 Prof. altında test edilmiştir. Program kişilerin adreslerini bulabilmek için bir adres tablosuda içermektedir.
   
Versiyon: 0.8  
Güncelleme Tarihi: 1.9.2003 
Veritabanı:  Ms Access (Ms. jet) 
Yazar: Nihat Yorgancı 
Boyut: 654 KB.
Yükle: kavramlar.zipYükle 
Hit:  5338 
   
 Yorum Yaz-Göster(2) Eklenme T: 6.4.2004  Nihat Yorgancı
 Hakim ve Savcılarınn Duruşmaya Hazırlıkları için Celse Programı
 Hakimlerin Duruşmaya hazırlık notlarını yazabilecekleri, kararlarını formatlı olarak viritabanında tutarak sonradan, bu kararları madde ve konuya göre arayabilecekleri, hatırlanması gereken notlarını sesli uyarı ile hatırlatan C.savcılarının Duruşmalar için mütalaalarını yazabilecekleri,
Yazılı olarak mütalaalarını mahkemeye ibraz edebilecekleri Celse Programı.
Versiyon 0.7c ile Gelen Yenilikler:
*Tray ikondan ayarlar bölümüne ulaşmak mümkün hale gelmiştir.

* Duruşma tarihi girme zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır.C.Savcılarının da dosyalarını bu şekilde takip edeceği öngörülmüştür.

* UYAP kurulu bilgisayarlarda Programın çalışması için install kısıtlaması olduğundan program kurulum dosyası cabsız olarak verilmiştir.Winzipli gelen celse.zip dosyasını geçici bir klasörde açın.Açmak için en güzel yöntem celse.zip seçili iken farenin sağ tuşuna tıklayın, winziptan 3. seçenek olan Extract to folder.. seçeneğini seçin.Oluşan Celse klasörü içine girin ve buradaki Program files\Nihat Yorganci klasörünün altındaki celse klasörünü kopyalayın, D: sürücüsüne yapıştırın. Daha sonra D: \celse klasörü içine girin bilgisayar ikonlu celse.udl dosyasına çift tıklayarak açın.*.mdb dosyasının yerini belirleyin. (Örnek: D:\ Celse\dosya2000.mdb) Tamam tuşuyla bu pencereyi kapattıktan sonra celse programını çalıştırabilirsiniz.Tabi celse.exe için masaüstünde bir kısayol oluşturmayı unutmayınız.Program kapanırken oluşan celse.ini dosyası yazılamıyor hatası giderilmiştir.
   
Versiyon: 0.7c  
Güncelleme Tarihi: 21.3.2007 
Veritabanı:  Ms. Access (Msjet), MySQL 
Yazar: Nihat Yorgancı 
Boyut: 1053 KB.
Yükle: celse.zipYükle 
Hit:  4961 
   
 Yorum Yaz-Göster(2) Eklenme T: 6.4.2004  Nihat Yorgancı
 Avukat Meslaktaşlar için Müvekkil programı
 Versiyon 0.8 deki Yenilikler:

* Yargı Alanı, Mahkeme Adı ve açıklama bölümünde Metin Ara özelliği getirilmiştir. Davanın karşı tarafının ismini, suçu vs. açıklama bölümüne yazarak Metin Ara tuşu ile bulabilirsiniz.

* Arşiv bölümüne doğrudan kayıt girme, arşiv bölümünde vekaletname ve rehber formlarına ulaşabilme özellikleri getirilmiştir.

* Gelir-Gider tablolarında YTL formatında veri girme özelliği getirilmiştir. TL para birimini Denetim Masası-Bölgesel Seçenekler-Para biriminden YTL olarak değiştiriniz. Toplam para tutarlarını hesaplarken daha önce her kayıt değiştiğinde yeniden hesaplıyordu, bu da programın hızını yavaşlatıyordu.Tablo yapısı değiştirilerek bu sorun giderilmiştir.(Eski tablonuzu kullanabilmek için ceza ve arsiv tablolarını Accessle tasarım görünümünde açıp Yeni tablodaki masraf, gelir, fark alanlarını eski tabloya kopyala-yapıştır yöntemiyle ekleyin. Aynı şekilde GenelYil tablosunu tasarım görünümde açıp yeni tablodaki GGelir,GMasraf, GFark alanlarını eski tabloya kopyala yapıştır yöntemiyle ekleyin.)

* Kayıtları yazdırıken Kağıdın sol margini küçüktü, bu oran büyütülmüştür. Vekaletname suretini ms.Worde aktarma özelliği getirilmiştir.Program bu amaçla Kurulduğu dizindeki vekaletname.dot şablonunu kullanır.Bu şablonu Ms. Wordle *.dot formatında açıp yer işaretlerinin yerlerini değiştirerek vekaletname suretlerini değiştirebilirsiniz.

Avukatların derdest dosyalarını Dosya Noya, Duruşma tarihine,
Keşif tarihine, Müvekkil ismine göre sıralayabilecekleri,Dosyaları arşivleyebilecekleri, Randevularını sesli olarak hatırlatan, *.Rtf formatında yazdıkları dilekçeleri tekrar, tekrar kullanabilecekleri, herhangi bir formatla yazılmış bir veriyi programla açabilecekleri, Müvekkillerinin telefon, adres vs.lerini tutacakları,Vekaletname sureti çıkarabilecekleri Müvekkil Programı Versiyon 0.7 den itabaren Program Ms Access yanı sıra Mysql Veritabanını da desteklemektedir.


Muvekkil programının versiyon 0.6 ve 0.7 *.mdb dosyasındaki verileri versiyon 0.8 in *.mdb dosyasına aktaran programı http://www.bakale.com/dosya/muvekver06to08.zip linkinden çekebilirsiniz.
   
Versiyon: 0.8  
Güncelleme Tarihi: 20.11.2004 
Veritabanı:  Ms. Access (MsJet), MySQL 
Yazar: Nihat Yorgancı 
Boyut: 1081 KB.
Yükle: muvekkil.zipYükle 
Hit:  6646 
   
 Yorum Yaz-Göster(1) Eklenme T: 6.4.2004  Nihat Yorgancı
 Yargıtay İçtihatları için veritabanı oluşturan YKD Programı.
 www.bakale.com sitesi ile uyumlu çalışan Ykd Programı. Bakale.com sitesine eklenen içtihatları Ykd programı ile çekebilir, Ykd programı ile oluşturduğunuz içtihatları Bakale.com sitesine gönderebilirsiniz.

Program Ykd ceza içtihatları (Yargıtay kararları dergisi Ceza İçtihatları), Derleme Ceza İçtihatları ve Derleme Hukuk içtihatları olmak üzere üç tablo kullanır.
Program hangi tabloyu kullanıyorsa bakale.com'da aynı isimli tabloya bağlanacaktır.

Ykd ceza içtihatlarının düzenli tutulması amacıyla kullanıcıların güncelleme yetkisi yoktur, fakat siz bu içtihatları bakale.com dan çekebilirsiniz. Diğer iki tabloya içtihat gönderebilir, çekebilirsiniz.Unutmayın, YKD programı her Güncelle tuşuna bastığınızda 50 içtihat almaktadır."Güncellenecek içtihat Yok" mesajını alana kadar Güncelle tuşuna basınız.

Versiyon 1.1 ile yapılan değişiklikler:

* UYAP üzerinden internete erişildiğinde içtihat almada sorun yaşandığından içtihat almak için ikinci bir form eklenmiştir.Ana Formda "Seçenekler-Sınırlı Kullanıcı olarak İçtihat Al" bölümünde
erişebilirsiniz.

* Yine aynı nedenle program kurulum dosyası *.cablı olarak verilmemiştir.Kurulumda bir sorun yaşarsanız Ykd klasörünü "c:\Program files\Nihat Yorganci" klasörü içine yapıştırıp ykd.exe için
masa üstüne bir kısa yol oluşturunuz.

* Ceza içtihatlarında maddeler girildiğinde TCK ve CMK kısaltmaları kullanılıyordu.Eski TCK daki
içtihatları ayırt edebilmek için TCK ve CMK için kanun numaraları girilmektedir.Yeni içtihatları bulmak için Aramayı da bu şekilde yapınız.
örnek:5237 SK 61 //Yeni tck girişi için
TCK 29 //765 s. TCK girişi için
5271 SK 5 //Yeni 5271 CMK girişi için
CMUK 7 //eski 1412 s. CMUK girişi için

* Tablo yapılarında bir değişiklik yapılmamıştır.Şahsi içtihatlarınız varsa kullanabilirsiniz.
30.7.2006 tarihi itibariyle:
YKD ceza içtihat sayısı:3848 (En son YKD Temmuz 2006)
YKD derleme içtihat sayısı:72
YKD derleme hukuk içtihat sayısı:543
   
Versiyon: 1.1  
Güncelleme Tarihi: 29.7.2006 
Veritabanı:  Ms. Access (Msjet), MySQL 
Yazar: Nihat Yorgancı 
Boyut: 2062 KB.
Yükle: ykd.zipYükle 
Hit:  8504 
   
 Yorum Yaz-Göster(9) Eklenme T: 6.4.2004  Nihat Yorgancı

Hukuki Veritabanı Linki Ekle

 
 

KEYWORDS:  Hukuk Programları, Ücretsiz Programlar, Müddetname, Mahkeme kararları, ilamat, Daimi Arama programı, Yargıtay Kararları dergisi, Hazırlık Programı, mahkeme kalemi programı, Bilgisayar programları,bakale.com, bakalecom,