Giriş   
Zaman: 20 Tem 2024 21:50
 
Hukuk
Ana sayfa
Yenilikler
Hukuk programları
İçtihatlar
Hukuk sembolleri
Hukuki veritabanları
Linkler
  Ana Sayfa   
Hukuk sitemize hoş geldiniz. Bu sitede Hukuk Programları, Yargıtay içtihatları, hukuki  makaleler, tartışma formlarını bulabilirsiniz. Zaman zamanda bilgisayar, programcılık vs. konularına da değineceğiz.
Sitedeki sayfalardan yararlanmak için üye olmanız gerekmez, sitenin her sayfasına erişebilirsiniz(Bazı istisnalar var).   Hukuki konulardaki tartışma forumları sadece hukuku meslek haline getirmiş olan kişiler için tasarlanmıştır.
İÇTİHATLAR:
Web sayfamızdaki içtihatları Ykd programıyla çekebilir, internete bağlı değilken kullanabilirsiniz. Yine doğrudan web sayfamızda veya ykd programı vasıtasıyla web sayfasına içtihat ekleyebilirsiniz.
İçtihatlar YKD ceza içtihatları, Derleme Ceza İçtihatları ve Derleme Hukuk içtihatları olmak üzere üç grupta toplanmıştır. Ykd Ceza içtihatları hariç diğer içtihatları güncelleyebilirsiniz. YKD Ceza içtihatlarına düzenli kayıt eklenebilmesi için belirli kişilere yetki verilmiştir. Ykd Programına Ms. Word vasıtasıyla içtihat eklemek için ictihat2004.dot makrosundan yararlanabilirsiniz.
Yargıtay Ceza İçtihatları 4248
Yargıtay Hukuk İçtihatları 583
 
PROGRAMLAR:
Hukuk Programları 16
Hukuki Veritabanları 8
Diğer Programlar 2
MAKALELER:
Ceza Hukuku 16
TARTIŞMA FORMU:
Ceza Hukuku Forumu 28
GEREKLİ LİNKLER:
TC. Kimlik No
E-Devlet
Resmi Gazete
Yargı Mevzuatı Bülteni
118 Bilinmeyen Numaralar
T.C. Başbakanlık
IMEI Sorgulama
Hürriyet   Milliyet   Sabah   NTV
BAZI HUKUK LİNKLERİ
Abc Hukuk
T.C. Adalet Bakanlığı
Adalet.org
Hukukcu.com
Hukuki.net
TBMM'de Kabul Edilen Kanun Tasarıları
Türkiye Barolar Birliği
Türk Hukuk Sitesi
Yargıtay
BİLGİSAYAR, MS. WORD, MS. EXCEL, PROGRAMLAMA VS.
  MySQL Veritabanı Programının Kurulması.   Bilgisayar Donanım Notları (3)
  Ms. Word Notları (38)   Genel Bilgisayar Notları (4)
  MS. Excel Notları (59)  
1.5.2004 Tarihinden itibaren bilgisayarları etkliyen W32.Sasser.Wormunu bilgisayarınızdan temizleyen Programı indirmek için tıklayınız.

Hangi Tür Dosyalarda Virüs bulaşır, alınması gereken tedbirler nedir.

TemizPc Programındaki Zararlı Program İsimleri 

BİLGİSAYAR VE GÜVENLİK
Domain Adı bir web sitesinin tarayıcının adres çubuğundaki adıdır. Web sayfasının sorumlusunu bulmakta işe yarayabilir.Aşağıda domain adı sorgulayan bazı linkler bulunmaktadır:
www.whois.sc   www.whois.net/ 

Uzantısı .tr ile biten web sayfalarının sorumlusu www.nic.tr adresinden sorgulama yaparak veya resmi kurum olan nic.tr ile yazışma yapılarak öğrenilebilir.

Diğer ülkelerin saatlerini Türkiye Saatine aşağıdaki linkten çevirebilirsiniz:

  http://www.timezoneconverter.com/cgi-bin/tzc.tzc

IP numarası bir bilgisayarın veya web sayfasının internetteki sayısal adresidir.Her bir öbek 0-255 arasında olmak üzere dört öbekden oluşur.Öbekler nokta işareti ile ayrılır.Örnek:44.192.94.177
Aşağıdaki linkten IP nonun hangi kuruma ait olduğu öğrenilebilir.

www.ripe.net

Kendi bilgisayarınızın ip numarasını komut satırına ipconfig yazarak veya www.whatismyip.com gibi bir siteden öğrenebilirsiniz.Banka şube adreslerine http://www.tbb.org.tr/net/subeler/ linkinden ulaşabilirsiniz.

 


Girişinfo@bakale.com

 Hit: 968968 


KEYWORDS:  hukuk, içtihat ,kanun, Ceza Hukuku, yargı, mahkeme, cezaevi, yönetmelik, Yargıtay kararları, hukuk formları, Hakim, cumhuriyet Savcısı, Avukat, Yargıç, Emsal Karar,müddetname, Nihat Yorgancı, cezaevi,hükümlü,sanık,şartla tahliye,Adliye, Adalet, Zabıt Katibi,Mübaşir, duruşma, Celse, Keşif, Bilirkişi, hukuki konular, hukuki tartışmalar, ağır hapis, ağır ceza, hapis, boşanma, kira davaları, tazminat davaları